Rožančius on line

Penktadienis, 26 Balandis 2024 - Kančios slėpiniai - San Marcellino ( Letture di oggi )

Dieviškojo gailestingumo rožinis

Dieviškojo Gailestingumo Rožinis sesei Faustinai bu­vo ap­reikštas Vilniuje 1935 m. rugsėjo 13–14 d. Besi­melsdama ko­plyčioje ji išgirdo Jėzaus mokymą, kaip reikia kalbėti Dieviškojo Gailestingumo Rožinį.
„Kal­bėdamas Rožinio dalį, iš pradžių sukalbėk „Tėve mūsų“, „Sveika, Marija“ ir „Tikiu Dievą“. Tada prie di­džiojo karoliuko kalbėk šiuos žodžius: „Amži­nasis Tėve, aukoju Tau mylimiausio Tavo Sūnaus, mū­sų Viešpaties Jėzaus Kristaus, Kūną ir Kraują, sielą ir dievybę, kaip atsi­ly­ginimą už savo ir viso pasaulio nuodėmes“. Prie mažojo karoliu­ko kalbėk šiuos žodžius: „Skaus­mingąja Jėzaus kančia pasi­gailėk mūsų ir viso pasaulio“. Pa­baigoje kalbėk tris kartus: „Šventas Dieve, šven­tas Ga­lin­gasis, šventas Amžinasis, pasigailėk mūsų ir viso pasaulio“ .
Dieviškojo Gailestingumo Rožinis nėra Švč. Mergelės Ma­rijos Ro­žinio pakaitalas, nors nau­dojami tie patys penkių paslapčių karo­liukai. Jį kalbant patar­iama apmąstyti Jėzaus kančią.
Dieviškojo Gailestingumo Rožinį galima kalbėti bet kada. Kaip pažadėjo Viešpats Jėzus, tai yra labai ga­linga malda prašant nusidėjėlių atsivertimo, ypač jei kalbama de­vy­­nias dienas iš eilės. Patariama juo melstis prie mirštančiojo ir už skaistykloje kenčian­čias sielas. Vieš­pats Jėzus kalbėjo sesei Faustinai: „Nuo­lat kalbėk šį Rožinį, kurio išmokiau tave. Tas, kas jį kalbės, gaus gau­sių malonių, ypač mirties valandą. Kunigai siūlys jį nusidėjėliams kaip paskutinę viltį“.